-
Phụ tùng PLC
-
Bộ phận nhẹ nhàng Nevada
-
Mô-đun ABB
-
PLC Triplex
-
PLC điện nói chung
-
Triconx DCS
-
Phụ tùng Honeywell
-
Mô-đun Woodward
-
Emerson Epro
-
Mô-đun Allen Bradley
-
Emerson Delta V DCS
-
Phụ tùng điện Schneider
-
Bộ phận Foxboro
-
Westinghouse ovation
-
Mô-đun Yokogawa
-
Mô-đun Bachmann
-
PLC Hima
-
Mô-đun Siemens
-
Mô-đun BR
-
Phụ tùng DCS
-
MEGT VBM
-
Các công cụ có thể sử dụng
-
RahmatNhà cung cấp và người bạn tốt nhất của chúng tôi Brown Luo, Cảm ơn sự phục vụ chu đáo của cô ấy! Chúng tôi rất vinh dự được hợp tác với một công ty tốt như vậy! -
Linda VelichovaChúng tôi hợp tác với công ty Sumset International Trading Co., Limited nhiều năm. Họ là đối tác tốt của chúng tôi và luôn cung cấp giá tốt nhất và dịch vụ tốt đẹp! -
Mohammed KhanCông ty Sumset International Trading Co., Limited là một đối tác đáng tin cậy, chúng tôi nhập khẩu hàng hóa từ nó. Nhận được các sản phẩm chất lượng tốt và dịch vụ kịp thời. Nó sẽ là đối tác lâu dài của chúng tôi!
AO610 3BHT300008R1 ABB Analog Output 16ch 12bit I/O Module
| Thương hiệu | ABB | Số mô-đun | AO610 3BHT300008R1 |
|---|---|---|---|
| Danh mục | Đầu ra tương tự AO610 16ch, 12bit | Giá bán | $3000 |
| Tình trạng | trong kho | Nguồn gốc | Thụy Điển |
| Thời gian dẫn | 3-5 ngày làm việc | Warrenty | 1 năm |
| Cân nặng | 1kg |
The AO610 3BHT300008R1 is a high-density, high-reliability analog output module in the S600 I/O series. This module supports 16 analog output channels with 12-bit resolution and can simultaneously output 0-20 mA current signals or 0-10 V voltage signals. It is suitable for the ABB Advant OCS process control system and controller platforms such as the Advant Controller 160.
- Multi-channel Output: Provides 16 independent analog output channels to meet multi-channel control requirements
- High Resolution: 12-bit resolution enables precise signal adjustment and enhances control accuracy
- Dual Signal Types: Each channel supports either 0-20 mA current output or 0-10 V voltage output
- Optical Isolation: All channels are optically isolated as a single group, effectively suppressing interference
As a critical I/O module in the industrial automation sector, the AO610 provides a reliable and precise analog output solution for process control, equipment drive, and actuator control. In process automation projects, it helps users achieve precise control, simplify wiring, and reduce maintenance costs.
A water treatment plant utilizes the ABB Advant Controller 160 system, which outputs 16 channels of 4-20 mA signals via the AO610 module to control the stroke frequency of the chemical dosing pump and the rotational speed of the agitator, respectively. The optically isolated design effectively prevents interference with control signals during pump startup, enabling precise flocculant dosing control and achieving annual chemical cost savings of approximately 15%.
| Brand Name | ABB |
| Model | AO610 |
| Ordering Information | 3BHT300008R1 |
| Description | AO610 Analog Output 16ch, 12bit |
| Gross Weight | 2.2 lbs / 35.2 oz / 1kg |
| Packing Size | 16cm x 16cm x 12cm |
| Country of Origin | Sweden |
| HS Code | 8537101190 |
| Lead Time | In Stock |
| Shipping Port | Xiamen |
| Payment | T/T |
| Sales Price | $3000 |
| Warranty | 12 months |
| Processing Time | 3-5 work days |
| Courier Partners | DHL, UPS, TNT, FedEx and EMS |
| Product Code | Model |
|---|---|
| CI840A 3BSE041882R1 | SPDSO14 |
| CI840 3BSE022457R1 | SPFCS01 |
| CI853K01 3BSE018103R1 | SPFEC12 |
| DI814 3BUR001454R1 | SPHSS13 |
| CI851K01 3BSE018101R1 | SPNPM22 |
| AI830 3BSE008518R1 | SPSED01(SED01) |
| AI830A 3BSE040662R1 | CP800 |
| AI845 3BSE023675R1 | IMASI13 |
| AI895 3BSC690086R1 | HC800 |
| AO810V2 3BSE038415R1 | BRC400 |

