-
Phụ tùng PLC
-
Bộ phận nhẹ nhàng Nevada
-
Mô-đun ABB
-
PLC Triplex
-
PLC điện nói chung
-
Triconx DCS
-
Phụ tùng Honeywell
-
Mô-đun Woodward
-
Emerson Epro
-
Mô-đun Allen Bradley
-
Emerson Delta V DCS
-
Phụ tùng điện Schneider
-
Bộ phận Foxboro
-
Westinghouse ovation
-
Mô-đun Yokogawa
-
Mô-đun Bachmann
-
PLC Hima
-
Mô-đun Siemens
-
Mô-đun BR
-
Phụ tùng DCS
-
MEGT VBM
-
Các công cụ có thể sử dụng
-
RahmatNhà cung cấp và người bạn tốt nhất của chúng tôi Brown Luo, Cảm ơn sự phục vụ chu đáo của cô ấy! Chúng tôi rất vinh dự được hợp tác với một công ty tốt như vậy! -
Linda VelichovaChúng tôi hợp tác với công ty Sumset International Trading Co., Limited nhiều năm. Họ là đối tác tốt của chúng tôi và luôn cung cấp giá tốt nhất và dịch vụ tốt đẹp! -
Mohammed KhanCông ty Sumset International Trading Co., Limited là một đối tác đáng tin cậy, chúng tôi nhập khẩu hàng hóa từ nó. Nhận được các sản phẩm chất lượng tốt và dịch vụ kịp thời. Nó sẽ là đối tác lâu dài của chúng tôi!
PM511V16 3BSE011181R1 ABB Central Processing Unit Processor Module Advant OCS System
| Nguồn gốc | Thụy Điển |
|---|---|
| Hàng hiệu | ABB |
| Chứng nhận | Certificate of Origin |
| Số mô hình | PM511V16 3BSE011181R1 |
| Tài liệu | ABB PM511V16 3BSE011181R1.pdf |
| Số lượng đặt hàng tối thiểu | 1 chiếc |
| Giá bán | $6000 |
| chi tiết đóng gói | Bao bì hộp ban đầu |
| Thời gian giao hàng | 3-5 ngày |
| Điều khoản thanh toán | T/T |
| Khả năng cung cấp | 1-99 chiếc / 3-5 ngày |
| Thương hiệu | ABB | Số mô-đun | PM511V16 3BSE011181R1 |
|---|---|---|---|
| Mô tả danh mục | Mô-đun bộ xử lý PM511V16 | Giá bán | $ 6000 |
| Tình trạng | trong kho | Nguồn gốc | Thụy Điển |
| Thời gian dẫn | 3-5 ngày làm việc | Warrenty | 1 năm |
| Cân nặng | 1kg |
The ABB PM511V16 3BSE011181R1 is a stable and reliable central processing unit (CPU) module for the Advant OCS system. It handles core functions such as system computation, logic processing, communication coordination, and task scheduling, and is compatible with the Advant Controller 450 (Version 2.3), AC460, and AC 400 series control systems.
Featuring a compact Eurocard design, this module supports seamless integration with I/O and communication expansion modules, making it a key component for industrial automation and process control.
- Product Type: Central Processing Unit (CPU) Module
- Compliance Standards: Complies with EU RoHS Directive 2011/65/EU
- WEEE Category: Small Appliances (no external dimension exceeds 50 cm)
- Battery: No built-in battery (maintenance-free, reduces risk of downtime)
- Physical Dimensions: 274.5 mm (D) × 27 mm (H) × 270 mm (W)
- Control systems for power plants (gas, coal, and hydroelectric)
- Oil and gas processing facilities
- Continuous process control in chemical plants
- Pulp and paper production lines
- Water treatment and wastewater treatment plant automation
- Steel and metallurgical production lines
- Infrastructure (district heating, large-scale HVAC systems)
- Compatible with Legacy Advant OCS Systems: The PM511V16 is one of the newer central processing units currently available for use with legacy Advant OCS systems.
- Cost Reduction and Efficiency Improvement: The battery-free design reduces the need for routine inspections, maintenance, and downtime losses.
- Easy Maintenance and Consistent Performance: Simply replacing the CPU ensures more stable control performance.
- Fast Delivery: Ample stock currently available
| Brand Name | ABB |
|---|---|
| Model | PM511V16 |
| Ordering Information | 3BSE011181R1 |
| Catalog Description | PM511V16 Processor Module |
| Gross Weight/Shipping Weight | 2.2 lbs / 35.2 oz / 1kg |
| Packing Size | 16cm x 16 cm x 12 cm |
| Country of Origin | Sweden |
| HS Code | 8537101190 |
| Lead Time | In Stock |
| Shipping Port | Xiamen |
| Payment | T/T |
| Sales Price | $6000 |
| Warranty | 12 months |
| Lead Time | 3-5 work days |
| Courier Partners | DHL, UPS, TNT, FedEx and EMS |
| Product Code | Model |
|---|---|
| CI840A 3BSE041882R1 | SPDSO14 |
| CI840 3BSE022457R1 | SPFCS01 |
| CI853K01 3BSE018103R1 | SPFEC12 |
| DI814 3BUR001454R1 | SPHSS13 |
| CI851K01 3BSE018101R1 | SPNPM22 |
| AI830 3BSE008518R1 | SPSED01(SED01) |
| AI830A 3BSE040662R1 | CP800 |
| AI845 3BSE023675R1 | IMASI13 |
| AI895 3BSC690086R1 | HC800 |
| AO810V2 3BSE038415R1 | BRC400 |
Contact Person: Nelly Yang
Email: sales12@htechplc.com
Phone/Skype/Whatsapp: +86 18060985064
Email us now for competitive pricing and professional service!

