-
Phụ tùng PLC
-
Bộ phận nhẹ nhàng Nevada
-
Mô-đun ABB
-
PLC Triplex
-
PLC điện nói chung
-
Triconx DCS
-
Phụ tùng Honeywell
-
Mô-đun Woodward
-
Emerson Epro
-
Mô-đun Allen Bradley
-
Emerson Delta V DCS
-
Phụ tùng điện Schneider
-
Bộ phận Foxboro
-
Westinghouse ovation
-
Mô-đun Yokogawa
-
Mô-đun Bachmann
-
PLC Hima
-
Mô-đun Siemens
-
Mô-đun BR
-
Phụ tùng DCS
-
MEGT VBM
-
Các công cụ có thể sử dụng
-
RahmatNhà cung cấp và người bạn tốt nhất của chúng tôi Brown Luo, Cảm ơn sự phục vụ chu đáo của cô ấy! Chúng tôi rất vinh dự được hợp tác với một công ty tốt như vậy! -
Linda VelichovaChúng tôi hợp tác với công ty Sumset International Trading Co., Limited nhiều năm. Họ là đối tác tốt của chúng tôi và luôn cung cấp giá tốt nhất và dịch vụ tốt đẹp! -
Mohammed KhanCông ty Sumset International Trading Co., Limited là một đối tác đáng tin cậy, chúng tôi nhập khẩu hàng hóa từ nó. Nhận được các sản phẩm chất lượng tốt và dịch vụ kịp thời. Nó sẽ là đối tác lâu dài của chúng tôi!
CPUR2 600-026-000-005 Rack Controller Communications Interface Care Pair
| Thương hiệu | Khác | Số mô-đun | CPUR2 |
|---|---|---|---|
| Số đặt hàng | 600-026-000-005 | Giá bán | $14000 |
| Tình trạng | trong kho | Nguồn gốc | Trung Quốc |
| Thời gian dẫn | 3-5 ngày làm việc | Warrenty | 1 năm |
| cân nặng | 1kg |
The CPUR2/IOCR2 card pair is used with an ABE04x system rack. The CPUR2 card is always used with an associated IOCR2 card as a card pair.
- Two output relays to signal system statuses and alarms
- CPUR2/IOCR2 rack controller and communications interface card pair with support for Modbus TCP and PROFIBUS DP
- Two system Ethernet connections and two fieldbus connections can run simultaneously
- Communications gateway between and third-party systems, such as a DCS or PLC
- Communications redundancy with two fieldbuses: Ethernet and/or serial
The CPUR2 600-026-000-005 connects via Ethernet to a computer running MPSx or other software, enabling centralized management of all configurations for protection cards such as the MPC4 within a rack.
It features dual fieldbus interfaces, providing two independent fieldbus ports (FIELDBUS1 and FIELDBUS2), which allows for simultaneous operation of Modbus TCP and PROFIBUS DP. Before data sharing, raw measurement data can undergo mathematical processing such as arithmetic, logic, comparison, and scaling. It also supports "data freeze" detection to help diagnose abnormal data updates.
| Brand Name | Other |
| Model | CPUR2 |
| Ordering Information | 600-026-000-005 |
| Catalog | Vibration Monitoring |
| Gross Weight | 2.2 lbs / 35.2 oz / 1kg |
| Packing Size | 16cm x 16cm x 12cm |
| Country of Origin | China |
| HS Code | 8537101190 |
| Lead Time | In Stock |
| Shipping Port | Xiamen |
| Payment | T/T |
| Sales Price | $14000 |
| Warranty | 12 months |
| Lead Time | 3-5 work days |
| Courier Partners | DHL, UPS, TNT, FedEx and EMS |
We are the supplier for industrial automation spare parts. We specialize in PLC module, DCS card pieces, ESD system card pieces, vibration monitoring system card pieces, steam turbine control system module, gas generator spare parts. We have established relationships with famous PLC DCS product maintenance service providers worldwide.
Our products are widely used in CNC machinery and metallurgy, oil and gas, petrochemical, chemical, paper printing, textile printing and dyeing, machinery, electronics manufacturing, automobile manufacturing, tobacco, plastic machinery, electricity, water conservancy, water treatment/environmental protection, municipal engineering, heating, energy, transmission and distribution industries.
| CE110 | AS-022/050 | EA402 | EA403 | EA902 | IPC704 |
| IQS450 | IQS452 | IQS900 | TQ902 | TQ401 | TQ402 |
| TQ403 | TQ412 | CA901 | CP216 | IQ900 | CE311 |
| IPC704 | CA202 | CA306 | IOC4T | MPC4 | CMC16 |
| IOC16T | RPS6U | CPUM | IOCN | XIO16T | ABE042 |
| RLC16 | ... |
We currently stock over 100+ branded products including:

